Popüler Hint Dizileri Kategorisi

Hindistan Dizi ve TV SektörüPopüler Hint dizileri kategorimizin altında sizlere kısaca Hint dizilerinden ve Hindistan dizi sektöründen bahsetmek istiyorum. Hindistan, 1.3 milyar nüfusuyla dünyanın ikinci en kalabalık ülkesi konumundadır. Her yıl binlerce program ve dizinin yayınlandığı devasa bir sektör olan Hindistan televizyon sektörü, izleyici sayısı nedeniyle büyük TV firmalarının gözde ülkelerindendir. Hindistan'da televizyon kanalları genellikle Hindu dilinde yayın yapmakla birlikte İngilizce'nin de dahil olduğu birçok farklı dilde de yayın yapmaktadırlar. Ayrıca Türk dizilerinin de Hindistan'da yayınlandığını hatta milyonlarca izleyiciye ulaştıklarını da belirtmemiz gerekiyor. 
 

Hindistan'da kaç televizyon kanalı var, kaç tane dizi çekiliyor?Hindistan'da yayın yapan tam 857 adet televizyon kanalı vardır. Bu kanallardan 184 tanesini izleyebilmek için ücretli üyelik satın almanız gerekmektedir. Dile kolay 857 TV kanalı! Hindistan'da her yıl kaç dizi çekiliyor sorusunun cevabına gelecek olursak; 2017 yılında Hindistan televizyonlarında toplamda 81 adet bölümlü program yayınlanmış, bunlardan 25 tanesi ise dizidir. Bu rakamlar sadece 2017 yılına ait olduğunu da belirtelim. Henüz 2018 yılının başlarında olduğumuzdan dolayı bu yıl ile ilgili rakamlar yıl sonu netleşecektir. Bu sayfadan her yıl düzenli olarak rakamları güncelleyeceğiz. 
 

Hint dizileri kaç dakika sürüyor?


Hint dizileri bizim dizilerin aksine daha kısa sürmekte ama haftada bir gün yerine birkaç gün yayınlanmaktadır. Hindistan'da çekilen diziler genellile 20 - 30 dakika arası sürmektedir. Ancak haftada 2 veya 3 gün aynı dizinin yeni bölümleri yayınlanmaktadır. Diyalogların oldukça kısa olduğu Hint dizilerine göze çarpan başka bir detaydır. 

 

Hindistan'da reytingler nasıl ölçülüyor ve kim ölçüyor?Bu kadar fazla TV kanalının olduğu bir ülkede haliyle reyting işide ciddi bir sektör oluşturmaktadır. Hindistan'da 4 farklı firma çeşitli yöntemlerle reyting ölçümü yapmaktadırlar. Bunların isimleri ise şu şekildedir: DART, TAM & INTAM, aMap ve BARC (Broadcast Audience Research Council). 


Evet arkadaşlar, kısaca size Hint TV sektörü hakkında bilgi vermeye çalıştım. Eğer sizde Hint dizilerini izlemeyi sevenlerdenseniz bu kategoriyi sık kullanılanlar listenize ekleyebilirsiniz. Popüler Hint dizileri kategorimizden sizlere güncel olarak en çok sevilen ve izlenen dizileri sunmaya çalışıyoruz. Her hafta eklenen yeni bölümlerle sizde Hint dizilerini bu kategoriden Türkçe dublaj ve altyazılı olarak full hd kalitede izleyebilirsiniz. 
720P
Sacred Games 1. Sezon Tüm Bölümler - 2018
0.0IMDb
  Fragman 
Sacred Games 1. Sezon Tüm Bölümler - 2018
Hindistan TV sektörünün 2018 yılında başlayan dizilerinden olan Sacred Games, dram türünde başarılı bir Hint dizisidir. Birinci sezonuyla 2018 yılında başlayan dizi, bir roman uyarlaması olarak ekranlarda yer alıy...
  •   Tür : Dram, Popüler Hint Dizileri
  •   İzlenme: 997
  •   2
      0
  •   Vizyon : 2018
  •   Süre : 0 Dk.