The Terror Kategorisi
2018 yabancı dizilerinden olan The Terror dizisi tarihte yaşanmış en acı hikayelerden birisinden ilham almaktadır. Bu, Sir. John Franklin'in hikayesidir. Dünyada en çok yer keşfeden adam olarak bilinen Sir. John Franklin, 15 yaşından itibaren büyük hayranlık duyduğu işi yapmaya yani keşfetmeye başlamıştır. Ta ki 1845 yılında çıktığı son gezisine kadar. Dünya üzerinde en ço yer keşfeden müthiş kaşif Sir. John Franklin'i bu son gezisi The Terror dizisinde izleyiciye anlatılıyor. İşte dizinin hikayesinin dayanak noktası burasıdır. Ben her zaman gerçe hayatlardan esinlenen dizilere ve filmlere hayranlık duymuşumdur. Bu dizide onlardan birisidir. İzlemeniz gereken diziler arasına mutlaka The Terror dizisini de ekleyin. Dram ve korku türündeki The Terror dizisi AMC kanalında yayınlanmaktadır. 

The Terror dizisinin konusu nedir?The Terror dizisi ilk başlarda da bahsettiğimiz gibi bir kaşifin son yolculuğunu anlatmaktadır. Sir. John Franklin, 1845 yılında tayfasıyla ve gemisiyle birlikte Atlas Okyanusu'na doğru uzun bir yolculuğa çıktı. Büyük kaşifin hedefinde ise; Atlas Okyanusu ile Büyük Okyanus arasında bir geçit bularak keşfettiği yerler listesine bir yer adı daha eklemekti. Ancak bu yolculuğun sonu korkunç bir şekilde bitecekti. Uzun süren bir yolculuğun ardından Victoria Boğazına gelen Franklin'in gemisi burada korkunç bir manzarayla karşılaştı. Zira boğaz tamamen buzullarla kaplıydı. Kaptan ve mürettebatı için artık geri dönme şansı da kalmamıştı zira gemi tamamen buza saplanmış durumdaydı. 1847 yılının Nisan ayına kadar gemi boğazda sıkışmış ve Haziran ayında da Sir. John Franklin vefat etmişti. Geriye kalan tayfa ise bir umut kurtulabilmek için buzun üstünde efsane bir yolculuğa başlamıştır. Kanada'ya ulaşmaya çalışan bu insanlar yol boyunca bir taraftan vahşi hayvanlarla mücadele etmekte bir taraftan soğukla ve en önemlisi de açlıkla mücadele etmektedirler. Maalesef bu dehşetli yolculuğun sonu hüsranla bitmiş ve tayfanın tamamı o yolculukta hayatını kaybetmiştir. Bu hikaye Sir. John Franklin'in kendi notlarından yola çıkılarak ve bölgede bulunan kemiklerden, oranın yerli halklarından edinilen bilgiler neticesinde dizi olarak çekilmiştir. Yani The Terror dizisinde gerçekten korku dolu acı bir hikaye bizleri bekliyor. 2018 yapımı bu dizi IMDb'den de 9.0 gibi çok yüksek bir puan alarak başarısını kanıtlamıştır. 

The Terror dizisine olarak özel açtığımız bu kategoriden dizinin bütün sezonlarına ve bölümlerine tek linkten ulaşabileceksiniz. The Terror dizisinin 1. sezonu henüz yayınlanmaya başlandı. Birinci sezonun izleme sayfasını aşağıdan bulabilirsiniz. Tek sayfa içerisinden size bütün bölümleri sunuyoruz. Sayfa sayfa dolaşmanıza gerek bırakmıyoruz. Bizler için önemli olan size en iyi hizmeti sunmaktır. İyi seyirler dileriz. 
720P
The Terror 1. Sezon Tüm Bölümler 2018
9.0IMDb
  Altyazı 
The Terror 1. Sezon Tüm Bölümler 2018
Sir. John Franklin'in başına gelen gerçek bir trajedi, 2018 yılında başlayan yabancı diziler arasında yer alan The Terror ile tekrardan canlanıyor. 1845 yılında Kaşif John Franklin ile ekibi Atlas Okyanusu'na doğru uzun bir...
  •   Tür : Korku, Dram, The Terror
  •   İzlenme: 577
  •   6
      0
  •   Vizyon : 2018
  •   Süre : 60 Dk.